Pomoc dla Konradka

Jak możesz pomóc?

 

Koszty leczenia i rehabilitacji naszego synka przekraczają w tej chwili nasze możliwości finansowe. Konrad ma duży potencjał przez rok intensywnego leczenia wiele osiągnął. Przeszkodą w dalszym leczeniu jest brak środków finansowych. Każda forma pomocy, nawet ta najmniejsza przybliża Konrada do zdrowia. Dla wszystkich, którzy chcą pomóc przygotowaliśmy kilka możliwości:

Przekazanie 1% podatku w pit–ach

 

Bardzo cenna jest tu pomoc osób i firm zawodowo rozliczających pit–y, szczególnie jeśli chodzi o propagowanie informacji dotyczących przekazania 1% z formularzy podatkowych. Chętnie skontaktujemy się z takimi osobami, udzielimy szerszych informacji. Prosimy o kontakt iza.bro@op.pl

Twój 1% podatku – nawet niewielka kwota ale liczy się efekt skali. Dlatego nie ma kwot, których nie warto przekazać.

Darowizna (rozliczać darowizne będzie można w kolejnym roku podatkowym)

 

Darowiznę można wpłacać w dowolnym momencie 2009 roku. należy dokonać przelewu bankowego, internetowego lub wpłaty na poczcie:

nazwa odbiorcy:
adres:
nr. rachunku odbiorcy:
tytuł wpłaty:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul.Łomiańska 5, 01–685 Warszawa
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
6331, Bronisz Konrad - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Wpłaty zagraniczne

kod SWIFT (BIC): PKOPPLPW

48 10600076 0000321000196523
(darowizny w dolarach amerykańskich USD)

11 10600076 0000321000196510
(darowizny w euro)
 

Tutaj możesz wygenerować i wydrukować druk wpłaty dla Konrada

Uwaga!!!

 

Pole tytuł wpłaty nie może zostać puste 6331, Bronisz Konrad - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia tylko wtedy pieniądze trafią na subkonto Konrada i zostaną wykorzystane na rehabilitację i leczenie dziecka. W przypadku dokonania darowizny dla Konrada proszę zachować dowód wpłaty, ponieważ można odliczyć tę kwotę od dochodu i wykazać w zeznaniu podatkowym pit. Podatnik może odliczyć wydatki z tytułu darowizn na rzecz organizacji pożytku publicznego ( Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą –jest taką organizacją). w przypadku 1% , nie można dać więcej niż to będzie wynikało z naszego pit–u, w przypadku darowizny należy pamiętać, że można przekazać dowolną kwotę, ale odliczyć można tylko kwotę w ramach limitu 6% dochodu osoby fizyczne i spółki osobowe, 10% osoby prawne.

Ważne! Zachowaj dowód wpłaty darowizny.

Jak przebiega refundacja lecznia dziecka, zakupu lekarstw i innych środków?

 

Subkonto w fundacji jest prowadzone na zasadach refundacji. Aby można było zrefundować cokolwiek, najpierw musi nastąpić zakup. zakup musi być zakupem gotówkowym lub bezgotówkowym. W systemie gotówkowym rodzic płaci np. za lekarstwa ze swoich pieniędzy i bezwzględnie musi musi wziąć fakturę lub inny rodzaj rachunku wystawionego na fundację. Po przesłaniu do nas dokumentu pieniądze przelewane są na konto rodzica. Jeżeli rozliczamy się bezgotówkowo powinniśmy pobrać fakturę lub rachunek, gdzie formą zapłaty jest przelew wystawiony na fundację, a następnie przesłać je do siedziby centrum pomocy i rehabilitacji. Pieniądze zostaną przesłane na konto wystawcy rachunku.

Uwaga, wszystkie rachunki przesyłane do nas powinny być opisane przez rodzica na odwrotnej stronie. jeżeli nie jesteście państwo pewni, czy zakup którego chcecie dokonać będzie zrefundowany, prosimy o telefon. – Ze strony fundacji.

Rodzice muszą najpierw sami zapłacić z własnych środków za leki, wizyty lekarskie, rehabilitacje, wziąć fakturę wystawioną na fundacje i wysłać do fundacji dzieciom. Po ok. trzech tygodniach fundacja przelewa pieniążki za dosłane faktury z subkonta Konrada na konto rodziców.

Możesz też pomóc Konradowi poprzez rozpowszechnienie wśród rodziny i przyjaciół apelu o pomoc.
Można również przekazać jakiś przedmiot, rzecz którą będzie można wystawić na aukcję.

W tym celu prosimy o kontakt
tel. 692 514 215
lub
email konradbronisz@gmail.com

Aukcje Allegro KonradaMożna także napisać do Konrada. Każde miłe słowo i gest są mile widziane.

 

Za każdą formę pomocy serdecznie wszystkim dziękujemy.